HAL

 czyli Harcerska Akcja Letnia 

OBÓZ - REJS 2026 

Numer zgłoszenia do KO 9207/POM/L-2026


start: 4.07 godz. 08:00 dworzec PKP Gdynia Główna

koniec: 18.07 godz. 22:06 dworzec PKP Gdynia Główna


warunki uczestnictwa (proszę się kierować listą ekwipunku poniżej a nie z warunków uczestnictwa) 


EKWIPUNEK OBOZOWY 

Należy spakować się w dwa pakunki: Plecak turystyczny + NERKA 


NERKA (jest dla nas ważnym elementem- chcemy przywyczaić harcerzu do tego, żeby zawsze mieli ją przy sobie, ma składać się z najbardziej potrzebnych rzeczy, żeby móc przeprowadzać sprawnie np. ewakuację) 

- legitymacja szkolna (podbita i podpisana) - każdy dostanie w przydziale woreczek strunowy, żeby nie zamokła - nie będziemy ich zbierać
- koc NRC
- karteczka kontaktowa (od nas)
- baton energetyczny
- 3 cukierki
- latarka
- 2 plastry
- odblask
- 2 agrafki
- woreczek plastikowy/strunowy (na szybkie zabezpieczenie czegoś przed deszczem lub na śmieci)

opcjonalnie:
- dobowa dawka leków zabezpieczona przed wodą
- scyzoryk
- mała, zwijana butelka na wodę

PLECAK (bez sztywnego stelażu - na łódce nie ma dużo miejsca) do zapakowania reszty ekwipunku (NIE torba – uczestnicy będą szli z tymi plecakami);


OGÓLNE:

  • Mały plecak/torba bawelniana - do pakowania rzeczy np. na krótkie wędrówki;
  • Śpiwór + opcjonalnie koc;
  • Karimata – może być również alumata;
  • Pełne umundurowanie: 
    • spodnie/spódnica/spodenki, 
    • bluza mundurowa, 
    • beret, 
    • getry czarne z białymi paskami (do spódnicy lub krótkich spodenek)
    • czarne okrycie wierzchnie;
    • Chusta drużyny;
    • czarna lub biała koszulka pod mundur
  • INFORMACJE O PRZYJMOWANYCH LEKACH dla kadry + leki;
  • Pieniądze - bilon na prysznice, kieszonkowe na obóz - na okazjonalny zakup np. dodatkowego picia na trasie czy czekolady; max 75 zł 

ODZIEŻ:

  • ubranie, którego nie szkoda będzie zniszczyć/zamoczyć
  • kurtka PRZECIWDESZCZOWA - Powinna być na tyle szeroka, żeby zmieściło się pod nią kilka warstw odzieży, w tym polar. Musi mieć również kaptur;
  • odpowiednia ilość bielizny (skarpetki typu „stópki” NIE są odpowiednie na obóz), przyda się również para grubszych skarpet;
  • polar lub ciepła bluza;
  • długie spodnie;
  • T-shirty, lekkie koszulki,  (8 koszulek to wystarczająca liczba)
  • krótkie spodenki/szorty;
  • nakrycie głowy (przeciwsłoneczne) co najmniej dwie sztuki;
  • ciepła czapka;
  • odzież do spania;
  • strój kąpielowy;
  • okulary przeciwsłoneczne (opcjonalnie);

OBUWIE:

  • buty mundurowe - najlepsze będą buty turystyczne lub trapery;
  • klapki pod prysznic;
  • buty pokładowe np. tenisówki (zakrywające palce oraz z jasną podeszwą, najlepiej antypoślizgową);

PRZYBORY KUCHENNE:

  • Metalowa menażka;
  • niezbędnik lub sztućce;
  • kubek (najlepiej ze sztucznego tworzywa odpornego na stłuczenie lub metalowy);
  • gąbka do czyszczenia;

PRZYDASIE: (część rzeczy wrzucona do nerki) 

  • notatnik;
  • długopisy - przynajmniej 2;
  • karty prób na stopnie; OBOWIĄZKOWE
  • śpiewnik;
  • zegarek;
  • kompas;
  • latarka wraz z bateriami zapasowymi;
  • zapałki; 
  • nóż typu finka;
  • Podręczna apteczka (plaster, bandaż itp.);
  • Proszek do prania; (opcjonalnie)
  • Latarka i zapasowe baterie;
  • Butelka wielorazowego użytku na wodę pitną; OBOWIĄZKOWE

PRZYBORY TOALETOWE

Środki do mycia muszą być kompostowalne/biodegradowalne - część higieny będzie odbywać się w terenie

  • Mydło;
  • Szampon (polecam w kostce, zajmuje mało miejsca i można umyć się nim w całości. Można kupić w Auchan lub Rossmann);
  • Szczoteczka do zębów;
  • Pasta do zębów;
  • Krem z filtrem;
  • Środek przeciw komarom, coś na ugryzienia;
  • Grzebień lub szczotka do włosów;
  • Ręcznik;
  • Niezbędne środki sanitarne i kosmetyki;
  • Obcinaczka lub pilnik do paznokci;
  • szczoteczka do paznokci; 
  • Krem lub pomadka do ust;
  • Dezodorant;
  • Osoby z długimi włosami – kilka zapasowych gumek do włosów;
  • dziewczyny: podpaski lub inne środki 

Dodatkowy sprzęt żeglarski (opcjonalny): rękawiczki bez palców, aquapack, worek żegarski, spodnie nieprzemakalne, buty do wejścia do wody 

 

Ze względu na ryzyko utopienia, zamoczenia – NIE ZABIERAMY telefonów komórkowych 

Można wziąć aparat do zdjęć na własną odpowiedzialność  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz